Altaş Avukatlık Ortaklığı, kurulduğu günden bu yana hukukun üstünlüğü ilkesi sınırları içerisinde müvekkillerine hukuki destek vermekte ve müvekkilleri ile olan ilişkilerinde güven, saygı, eşitlik ve nezaket ilkelerini ön planda tutmaktır.

in_share

HAKKIMIZDA

Altaş Avukatlık Ortaklığı’nın temelleri 1997 yılında Prof. Dr. Hüseyin Altaş tarafından Ankara’da atılmıştır. Altaş Avukatlık Ortaklığı, kurulduğu günden bu yana hukukun üstünlüğü ilkesi sınırları içerisinde müvekkillerine hukuki destek vermekte ve müvekkilleri ile olan ilişkilerinde güven, saygı, eşitlik ve nezaket ilkelerini ön planda tutmaktır. Hangi koşulda olursa olsun her zaman doğruyu ve adaleti savunan, konusunda uzman, etik değerlere saygılı, yeniliklere açık ve sürekli kendini geliştiren tecrübeli ve dinamik kadrosuyla ulusal ve uluslararası düzeyde hizmet vermektedir.

Altaş Avukatlık Ortaklığı, bugün pek çok sektörde önde gelen yerli ve yabancı holding ve şirketlere, kamu kurumlarına ve bireylere hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir. Grup şirketlerin hukuki danışmanlık işlerinde ve özellikle imar, inşaat, gayrimenkul, kira, enerji, şirket birleşme ve devralmaları, ticaret, ihale, özelleştirme, halka arz, elektronik haberleşme ile borçlar hukuku ve medeni hukuk alanlarında faaliyet göstermektedir.

Altaş Avukatlık Ortaklığı, gerek danışmanlık, gerek avukatlık hizmeti sunarken tüm kaynakları ayrıntılı şekilde araştırarak, ihtilafların çözümü için doğru stratejileri ortaya koymaktadır. Bu kapsamda ulusal ve uluslararası mevzuatı, güncel içtihatları, değişen yasal düzenlemeleri ve finansal gelişmeleri yakından takip ederek ihtiyaçlara doğru zamanda cevap verecek hızlı ve dinamik çözümler sunmakta, yalnızca var olan sorunlara çözüm üretmekle kalmayıp sorunlar daha ortaya çıkmadan önleyici hukuk kapsamında faaliyette bulunmaktadır.

Altaş Avukatlık Ortaklığı’nın en önemli gayelerinden biri avukatlık ve danışmanlık hizmetinin, hukuk alanında gelişim ve değişime öncülük etmesini sağlamaktır. Bu hedeften hareketle, profesyonel ilkeleri ve evrensel değerleri gözeterek elinden gelenin en iyisiyle ve sonuç odaklı çalışmakta; gerektiğinde konusunda uzmanlaşmış akademisyenler, meslek örgütleri ve güçlü çözüm ortaklarıyla işbirliği yaparak, müvekkil için en uygun çözüme doğru ve hızlı bir şekilde ulaşmaktadır.

Altaş Avukatlık Ortaklığı, yürüttüğü çalışmalar ve elde ettiği başarılarla Corporate INTL Dergisi tarafından 2015 yılının en iyi Avukatlık Ofisi ödülüne (“Civil Law Firm of the Year in Turkey”) lâyık görülmüştür.